SIKÇA SORULAN SORULAR

Miles&Smiles üyeliği ile Positive Card eşleştirmesinin avantajları nedir?

Miles&Smiles üyesi iseniz üyeliğinizi Positive Card ile eşleştirdiğinizde, Miles&smiles üyelik statünüze göre 5 kata varan yakıt puanı kazanırsınız. Üyelik statülerine göre puan kazanım tablosu aşağıdaki şekildedir:

Miles&Smiles Classic : 2 kat Positive Puan
Miles&Smiles Classic Plus 3 kat Positive Puan
Miles&Smiles Elite : 4 kat Positive Puan
Miles&Smiles Elite Plus : 5 kat Positive Puan

Ayrıca Miles&Smiles tarafında biriken millerinizi anında Positive Puan’a çevirerek istasyonlarımızda akaryakıt/otogaz alımında kullanabilirsiniz. Her 1000 Mil = 3000 Positive Puan’a, yani 30 TL değerinde yakıta eşittir.

Positive Card tek seferlik olarak bir Miles&Smiles üyeliği ile eşleştirilebilir ve kampanyaya kaydolabilir.

Miles&Smiles ve Positive Card üyeliklerinin eşleştirmesi nasıl yapılır?

Eşleştirme işleminizi web sitemiz üzerinden ya da SMS kanalı ile yapabilirsiniz.

Miles &Smiles üyesi iseniz, TK ile başlayan Miles&Smiles üyelik numaranız ile eşleştirmek istediğiniz Positive Card numaranızı www.petrolofisi.com.tr internet sitesinde yer alan Miles&Smiles kampanya sekmesinde kayıt alanına girebilirsiniz. Miles&Smiles sistemine kayıtlı olan cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre ile kullanıcı doğrulaması yapıldıktan sonra, iki üyelik eşleşmiş olur ve Miles&Smiles’daki statünüze göre istasyonlarımızda puan kazanmaya anında başlayabilirsiniz. Eğer Positive Card’ınız aktive edilmemişse, yine internet sitemizden kartınızı aktive edebilirsiniz.

SMS ile üyeliklerinizi eşleştirmek isterseniz, 7627’ye “THY” boşluk, “TK ile başlayan Miles&Smiles üyelik numaranızı” boşluk, eşleştirmek istediğiniz Positive Card numaranızı yazarak kısa mesaj gönderebilirsiniz. Örnek SMS Metni : “THY TK123456789 7000190370001903”. bu mesajın ardından gelecek onay SMS’i akabinde Positive Card’ınız Miles&Smiles üyeliğiniz ile eşleşmiş olur ve Positive Card’ınızı yakıt alımlarında kullanılarak Miles&Smiles’daki statünüze göre istasyonlarımızda 5 kata varan yakıt puan kazanmaya anında başlayabilirsiniz.

Kampanyaya dahil olabilmek için mutlaka Positive card sahibi olmam gerekir mi?

Evet, istasyonlarımızda yakıt alımlarınızda 5 kata varan Positive Puan kazanabilmek ve kazanılan puanları istasyonlarımızda harcayabilmek için mutlaka Positive Card’ınızın yanınızda olması ve her işlemde okutulması gerekmektedir.

Positive Card’ı nasıl temin edebilirim?

Positive Card üyesi tüm Petrol Ofisi istasyonlarımızdan ücretsiz olarak anında Positive Card temin edebilirsiniz.

Miles&Smiles üyeliği ile Positive Card sahibinin aynı kişi olması zorunlu mudur?

Evet, SMS ile kaydolurken, THY sistemine kayıtlı cep telefonunuz ile üyelik numaralarınızı göndermeniz gerekmektedir.

Bir Miles&Smiles üyeliği ile kaç Positive Card eşleştirebilirim?

Aynı anda bir Miles&Smiles üyeliği ile yalnızca bir Positive Card eşleştirilebilir. Kullandığınız Positive Card’ı değiştirmek için yapmanız gereken www.petrolofisi.com.tr kampanya sayfasında yer alan eşleştirme alanına yeni Positive Card numaranız ile TK numaranızı yazarak eşleştirme işleminizi yenilemeniz ve daha sonra cep telefonunuza gelecek olan tek seferlik şifre ile işleminizi onaylayarak değişim işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bir yıl içerisinde en fazla 1 kez güncelleme yapabilirsiniz.

Positive Card’ımda ÖDE-GEÇ tanımlı, Miles&Smiles üyeliğim ile eşleştirebilir miyim?

Evet, kredi kartınız ile eşleştirdiğiniz ÖDE-GEÇ özellikli Positive Card’ınızı Miles&Smiles üyeliğiniz ile eşleştirerek üyelik statünüze göre kat kat puan kazanabilirsiniz.

Migros Money card’ımı Miles&Smiles üyeliğim ile eşleştirebilir miyim?

Money Card’ta Positive Card özelliği taşıdığı için, kampanyaya kaydolabilir ve eşleştirme yapabilirsiniz.

Dahil olduğum diğer kampanya ya da uygulamalarla birleştirebilir miyim?

Hayır, kampanyalar birleştirilemez, son kayıt olduğunuz kampanyada geçerli olacaktır.

Positive Card’ımı kaydettim ne yapmam gerekir?

İstasyonlarımızdan ücretsiz olarak yeni Positive Card edinebilirsiniz. Çağrı Merkezimizi arayarak kaybettiğiniz kartınızı iptal ettirebilir, puan bakiyenizi yeni kartınıza aktarabilir ve www.petrolofisi.com.tr kampanya sayfasında yer alan eşleştirme alanına yeni Positive Card numaranız ile TK numaranızı yazarak eşleştirme işleminizi yenilemeniz ve daha sonra cep telefonunuza gelecek olan tek seferlik şifre ile işleminizi onaylayarak değişim işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bir yıl içerisinde en fazla 1 kez güncelleme yapabilirsiniz.

Miles&smiles üyeliğime kayıtlı telefon numarasını bilmiyorum ne yapmalıyım?

Türk Hava Yolları’nın 444 0 849 numaralı telefon numarasından destek alabilirsiniz.

Cep telefonuma Miles&Smiles tarafından tek kullanımlık şifre gelmedi ne yapmalıyım?

Türk Hava Yolları’nın 444 0 849 numaralı telefon numarasından destek alabilirsiniz.

Miles&Smiles üyelik kartları Petrol Ofisi İstasyonlarında kullanılabilir mi?

Hayır, Miles&Smiles üyelik kartları istasyonlarımızda Positive Card yerine kullanılamaz. Tüm müşterlerimiz Petrol Ofisi istasyonlarından ücretsiz olarak Positive Card temin edebilirler. Positive Card tek seferlik olarak bir Miles&Smiles üyeliği ile eşleştirilebilir ve Miles&Smiles üyelerine özel avantajlardan yararlanabilir.

Positive karttaki akaryakıt alışverişlerinde kazanılan puanlar Mil’e çevrilebilir mi?

Hayır yüklenemez. düzenlemeleri gereği yakıt harcaması sonucunda kazandığınız Positive Puanları yakıt alışverişi dışında kullanamazsınız. Dolayısı ile Positive Card’ınızdaki puanları Mil’e dönüştüremezsiniz.

Millerin yakıt puana çevrim işlemi nasıl gerçekleştirilebilir?

Eğer daha önce www.petrolofisi.com.tr adresinde yer alan kampanya sekmesinde, Miles&Smiles ve Positive Card üyeliklerinizi eşleştirerek kampanyaya katılmadıysanız öncelikle bu eşleştirme adımını tamamlamanız gerekmektedir. Sonrasında, Millerini dönüştürme alanına girerek Miles&Smiles üyelik numaranızı, Positive Card numaranızı girmeniz ve dönüştürebileceğiniz Mil bakiyenizi sorgulamanız gerekmektedir. Dönüştürmek istediğiniz mil miktarını seçtikten sonra Türk Hava Yolları tarafından cep telefonunuza gönderilecek tek seferlik şifre ile işleminizi onaylayarak hediye yakıtınızı anında Positive Card'ınıza yükleyebilirsiniz. . Mil çevrimi için Miles&Smiles kredi kartı sahipliği bulunması zorunludur.

Mil’den Positive Puan’a aktarımlarda, dönüştürülen hediye Positive Puan’lar Petrol Ofisi istasyonlarında nasıl harcanacaktır?

Mil’den dönüştürürek kazandığınız Positive Puan’larınızın kullanım şartları, Positive Card’ın genel şartları ile aynıdır. Tek yapmanız gereken Petrol Ofisi İstasyonlarındaki Market Satış Görevlilerine Positive Card’ınızı vererek hediye yakıtınız kullanmak istediğinizi söylemek. Not: Puanları kullanacağınız kartınızın aktive edilmesi zorunludur. Kartı aktive edebilmeniz için AKTIF yazarak, bir boşluk bıraktıktan sonra Positive Card üzerinde yer alan 16 haneli kart numaranızı, AD ve SOYADINIZI aralarında birer boşluk bırakarak 7627’ye kısa mesaj (SMS) olarak göndermeniz gerekmektedir.

Miles&Smiles üyeliğinden Mil dönüştürülerek Positive Card’a yüklenen puanlar, Positive Card’daki akaryakıt alımıyla kazanılan diğer puanlarla aynı özellik de mi olacak? Aktarılan puanların son kullanım tarihi var mı?

Milden akaryakıta çevirdiğiniz puanlarınızın Positive Card’ınızda biriktirdiğiniz diğer puanlarınızdan farkı yoktur. Positive Card ile ilgili tüm koşullar aynen geçerlidir. Herhangi bir geçerlilik süresi yoktur. Petrol Ofisi biriken puanların kullanım süreleri ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Bir Miles&Smiles üyesi en fazla ne kadar milini yakıt hediyesine dönüştürebilir ?

Tek seferde en az 1000 Mil, en fazla 7000 Mil yakıt hediyesine dönüştürülebilirsiniz. Bir ay içerisinde bir Miles&Smiles üyesi en fazla 7000 Mil, bir yıl içerisinde en fazla 84000 Mil yakıt hediyesine dönüştürülebilir. İlk Mil dönüşümünde Miles&Smiles hesabınızda en az 1500 dönüştürülebilir milinizin olması gerekmektedir.

Çevirim talebi alındıktan sonra puanlar ne kadar sürede Positive Card’ a yükleniyor ?

İşlem anında yapılmakta ve Miles&Smiles bakiyenizden düşen Miller anında Positive Card’ınıza Positive Puan olarak yüklenmektedir.

Mil’lerin Positive puana çevrilmesi için ; Miles&Smiles kartına yüklenen MİL’lerde ‘’Son 1 yıl içinde en az bir uçuş yapılmış olması’’ zorunluluğu gibi bir süre var mı ?

Mil çevrimi için son bir yıl içerisinde Miles&Smiles üyelik hesabınızda sistem tarafından otomatik olarak işlenmiş THY, Anadolujet veya Star Alliance uçuşunuzun bulunması zorunludur. Detaylı bilgi için https://www.turkishairlines.com/tr-int/miles-and-smiles/kurallar-ve-kosullar/index.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çevirdiğim millerimi Positive Puan olarak kullanmadım tekrar Mil’a çevirebilir miyim?

Hayır, Millerinizi hediye yakıta çevirdikten ve Positive Card’ınıza yüklendikten sonra işlemi iptal edemezsiniz.

Eşleştirme işlemi için Positive Card’ın aktive edilmesi şart mıdır?

Evet, eşleştirilen kartınızın Petrol Ofisi sistemine kaydolabilmesi için kartınızın aktive edilmesi gerekmektedir. Positive Card’ınızı www.petrolofisi.com.tr üzerinden ya da SMS kanalı ile aktive edebilirsiniz.

Eşleştirmeden millerimi Positive Card’a aktarabilir miyim?

Hayır, kartınızı eşleştirmeden millerinizi yakıta dönüştüremezsiniz.

Miles&Smiles’daki statüm değişti, ne yapmam gerekir?

Miles&Smiles sahibi iseniz değişen statünüze göre Petrol Ofisi’ndeki kat puan kazanımlarınız otomatik olarak güncellenmektedir. Miles&Smiles programındaki statünüzün değişmesi durumunda Positive Card’ınızın kat puan kazanım durumu 24 saat içerisinde güncellenecektir.

Örnek: 01.09.2019 tarihinde kayıt işleminizi gerçekleştirdiğinizde ilk kayıtta Miles&Smiles Classic üyesiyseniz Positive Card ile yakıt alımlarınızda 2 kat Positive Puan kazanırsınız. 15.12.2019 tarihinde Elite kart müşterisi konumuna geçmeniz durumunda Elite müşterisi olduğunuz bilgisi sistemsel olarak Miles&Smiles tarafından alındıktan sonraki 24 saat içerisinde Elite üyesi olarak işaretlenir ve bundan sonraki yakıt alımlarında 4 kat Positive Puan kazanmaya başlarsınız.