ACTIVE-3 TEKNOLOJİLİ YAKITLAR

TEMİZLER,KORUR,TASARRUF SAĞLAR

Petrol Ofisi'nden

ACTIVE-3 teknolojili yeni yakıtlar

Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi, Active-3 teknolojili yeni yakıtları geliştirdi. Kendi bünyesinde bugüne kadar geliştirilen bu ileri teknoloji, hem benzin hem dizel yakıtlarda kullanılmıştır.

Türkiye sınırları içerisindeki en büyük akaryakıt ve madeni yağ teknoloji merkezi POTEM ve uluslararası enerji piyasalarının güçlü tedarikçisi AFTON işbirliği ile geliştirilen Active-3 teknolojili yakıtlar, uluslararası bağımsız laboratuvarlarda test edilmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tüm test sürecinde bulunmuş ve çıkan sonuçları onaylamıştır.

ACTIVE-3
TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Petrol Ofisi'nden

Active-3 Teknolojili
Yeni V/Max

Motoru temizler ve korur...

Zaman içerisinde motorda biriken kurumlar enjektörleri tıkar, aracın randımanını düşürür ve yakıt tüketimini arttırır.Active-3 teknolojili yakıtlarımızın içeriğindeki deterjan etkisi sayesinde motorda, enjektörlerde, piston ve subap gibi akşamlarda oluşan tüm kurumlar temizlenir, düzenli kullanımda yeni kurum oluşumu engellenerek motorunuz korunur.

Tasarruf sağlar

Aracınızın motor ve aksamlarının temizlenmesi ile birlikte aracınızdan beklediğiniz maksimum performansı almış olursunuz. Tam randımanla çalışan motorunuz sayesinde ise yakıt tasarrufu sağlanır. Active-3 teknolojisi V/Max EuroDiesel, V/Max Kurşunsuz 95 Benzin,V/Pro EuroDiesel, yakıtlarımızın tamamında kullanılmaktadır.

Active-3 teknolojisi, formülündeki
akıllı moleküller sayesinde;
 

Motor aksamını tıkayan
kurumları temizler

 

İlk depodan itibaren
motoru korur

 

Yakıt
tasarrufu sağlar

Tüm benzin ve dizel
araçlarda kullanılabilir

V/Max Kurşunsuz 95, V/Max EuroDiesel ve V/Pro EuroDiesel yakıtlarımız binek, ticari, ağır vasıta, motosiklet olmak üzere tüm araçlar için uygundur.

Eski veya yeni
teknoloji farketmez

V/Max EuroDiesel, V/Max Kurşunsuz 95 ve V/Pro EuroDiesel yakıtları hem
yeni teknolojili, hem de eski teknolojili araçlarda kullanılabilir.

Katkısız yakıtlara göre
test edilmiştir

Active-3 teknolojili yakıtlarımız katkısız yakıtlara göre test edilmiştir. Active-3 teknolojili yakıtlarımızın etkileri araç türü, yaşı, bakım durumu, sürüş şekli ve hava ve yol şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Gerçek yol testleri ile
ölçümlenmiştir

Active-3 teknolojili yakıtlarımızın sağladığı tasarruf, faydaları 50.000 kilometreden fazla mesafede yapılan gerçek yol testleri ve Avrupa Sabit Çevrimi ile (European Stationary Cycle, ESC) şasi dinamometre testi ile ölçümlenmiştir.

Farklılaştırılmış ürünler ile ilgili açıklama:

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği Standartları’na ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.